Nenechte si ujít 4 promítání z letošních akcí v jediný den

sobota 1.12.2007, 14:00 Brno

Jak se tam dostat...
Následovat budou další promítání jiných cestovatelů

Připraven bude krátký film s finskou hudbou, spousta fotek s krajinkama i akčních záběrů. Uslyšíte o tom, jaká je to na severu romantika v pustině, o putování na běžkách mezi chatami místních lidí, kde vládne jiná morálka, neboť vše je takřka zadarmo a přitom chodíte "od jedné sauny ke druhé". Uvidíte spoustu různých míst od Helsinek až po ruské hranice v národním parku Urho Kekonnen, například výstup na nejvyšší horu v oblasti,

Krátký film a povídání o krásách a zajímavostech tohoto ostrova. Je jich tolik, že jsem se letos ani nestihl vykoupat v oceánu. Uslyšíte popisy řady zajímavých treků a srovnání s obdobnými na dalších ostrovech, průchody soutěskami, kanály, mlžným pralesem, nebo třeba přechod přes nejvyšší horu Španelska. Pochopíte, že cestovat na tyto ostrovy můžete snadno i v zimě, s nízkými náklady a bez cestovní kanceláře, a že se vše dá zorganizovat, aby to bylo zajímavé a akční i s dětmi jakéhokoliv věku. Pro srovnání uvidíte i záběry sousedních ostrovů.

Uvidíte krátký film a výběr nejlepších záběrů z letošního Kyrgyzstánu doplněné záběry z předchozích let. Povídání bude o přechodech hor v celkové délce asi 500km. Uvidíte jak se podařilo zdolat několik ledovcových sedel v oblastech s výhledem na sedmitisícovku Chan-Tengri, opuštenou krajinu v horách Tian-Šanu, vysoké štíty a jedovatá modrozelená jezera, jedno z největších jezer střední Asie Isyk-Kul, jižní oblasti Kyrgyzstánu na hranicích s Čínou viděné z koňského sedla a na závěr pro srovnání uvidíte, že sousední pohoří Pamír v okolí piku Lenina na jihu Kyrgyzstánu by si zasloužilo samostatné promítání. Těšte se na celou řadu portrétů místních lidí z denního života, drsné záběry reality, zvířecí a zeleninový trh a mnoho dalšího.

Povídání o tom, jak si lze levně prodloužit léto na horách. Tento ostrov je známý svými plážemi a spoustou německých turistů, ale toto promítání nebude o koupání. Bude především o horách, parcích a zajímavostech. Uvidíte, krásy členitého pobřeží, nejdrsnější soutěsku souostroví, o které se píše, že je jen pro zkušené turisty s lanem, že z ní není návratu zpět a další varování a uděláte si vlastní názor, zda to byl velký úlet, když jsme tam protáhli 5 dětí.

K vidění budou rovněž samostatné fotky či kalendář v papírové formě.

hlavní Mafiho stránka